Ciekawe pomysły na prezent – plakat z mapą gwiazd i plakat motywacyjny z kodem QR

Wybór prezentu, który będzie zarówno osobisty, jak i inspirujący, może być sporym wyzwaniem. Na szczęście, istnieją kreatywne opcje, które mogą zrobić wielkie wrażenie na obdarowywanej osobie. Oto dwa niezwykle ciekawe pomysły na prezent: plakat z mapą gwiazd oraz plakat motywacyjny z kodem QR.

Czytaj dalej Ciekawe pomysły na prezent – plakat z mapą gwiazd i plakat motywacyjny z kodem QR

Mapa gwiazd w dniu ślubu

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, symbolizujące początek nowej wspólnej drogi dwojga ludzi. W poszukiwaniu wyjątkowego i osobistego prezentu, coraz więcej osób sięga po niezwykłą pamiątkę – personalizowaną mapę gwiazd z dnia ślubu. Ten unikatowy prezent łączy w sobie romantyzm, naukę i sztukę, stając się wyrazem głębokich uczuć i życzeń dla nowożeńców.

Czytaj dalej Mapa gwiazd w dniu ślubu

Tajemnicze Gwiazdozbiory: Ich Historia i Symbolika

Gwiazdozbiory od wieków fascynują ludzi na całym świecie. Historia i kultura przyczyniły się do wykształcenia się wielu popularnych gwiazdozbiorów, które od wieków służą nam jako punkty odniesienia na nocnym niebie oraz źródło inspiracji i symboliki. Poznajmy wybrane gwiazdozbiory

Orion

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych gwiazdozbiorów na niebie półkuli północnej to Orion, znany również jako Łowca. W mitologii greckiej Orion był potężnym łowcą, który został umieszczony na niebie przez Zeusa. Trzy jasne gwiazdy w linii tworzą „Pas Oriona”, a dwie jasne gwiazdy nad pasem reprezentują jego ramiona. Gwiazda Betelgeza symbolizuje jego lewą stopę, a Rigel – prawą.

Wielki Wóz

Wielki Wóz, znany również jako Wielka Niedźwiedzica, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych gwiazdozbiorów na północnym niebie. W rzeczywistości jest częścią większego gwiazdozbioru, Wielkiej Niedźwiedzicy. W mitologii greckiej Niedźwiedzica była nimfą Kallisto, którą przemieniła w niedźwiedzia Zeusa. Wielki Wóz wygląda jak wóz z wyciągniętym uchwytem i jest używany do znalezienia Gwiazdy Polarniej, która jest często używana jako punkt odniesienia do nawigacji nocą.

Kasjopeja

Gwiazdozbiór Kasjopei jest często kojarzony z legendą o królowej Kasjopei, która była matką Andromedy. W mitologii greckiej Kasjopeja została skazana na nieba za swoją dumę i próżność. Kasjopeja przypomina literę „W” i jest łatwa do znalezienia na niebie.

Skorpion

Skorpion jest jednym z gwiazdozbiorów widocznych na niebie latem i jest często uważany za jednego z bardziej majestatycznych i tajemniczych. W mitologii greckiej Skorpion był wysłany przez Gaię, aby zabić Oriona za jego próżność. Skorpion jest również jednym z gwiazdozbiorów zodiaku.

Perseusz – Heros z Gorgonów

Gwiazdozbiór Perseusza jest związany z mitem o Perseuszu, który pokonał Gorgony i uratował Andromedę. Wśród gwiazd tego gwiazdozbioru znajduje się gromada otwarta Plejady, która jest jednym z najjaśniejszych obiektów na niebie.

Podsumowując – gwiazdozbiory stanowią fascynujący aspekt naszej kultury i historii. Choć nauka o nich przekształciła naszą wiedzę na ich temat, ich symbolika i znaczenie wciąż odgrywają ważną rolę w naszym dziedzictwie. Patrząc na niebo w poszukiwaniu tych gwiazdozbiorów, możemy sięgać w przeszłość i odkrywać fascynujące historie i legendy, które nadal bawią i inspirują nas do dziś. A chwile które zapadną nam w pamięć podczas oglądania nieba można przywrócić na mapie gwiazd.

Gwiazdozbiory. Który z nich będzie na Twojej mapie gwiazd?

Gwiazdozbiory to grupy gwiazd widoczne na niebie, które zostały nazwane i opisane przez ludzi od czasów starożytnych. Każdy z nich ma swoją charakterystyczną formę i legendę, która związana jest z mitologią i historią kultury, która ją stworzyła. W sumie istnieje 88 oficjalnych gwiazdozbiorów, a każdy z nich ma swoje unikalne cechy.

Czytaj dalej Gwiazdozbiory. Który z nich będzie na Twojej mapie gwiazd?

Mapa gwiazd również w wersji drukowanej. Zamów wyjątkowy plakat

Miło nam ogłosić, że dodaliśmy możliwość zamówienia mapy gwiazd w formie plakatu 30×40 cm oraz 40x60cm. Wydruk jakości fotograficznej powstaje ekologiczną metodą druku lateksowego. Używamy papieru plakatowego o gramaturze 200 gram.

Jak wysyłamy zamówienia?

Czas realizacji do 5 dni roboczych, choć większość zamówień wysyłamy w 2 dni. Wysyłka odbywa się kurierem DHL na wskazany adres. Koszt wysyłki to 0 zł. Czas dostarczenia zgodnie z regulaminem DHL do 2 dni roboczych.

Jak pakujemy zamówienia?

Plakaty zwijane są w rulon, a następnie rolka zabezpieczana jest szarym papierem
ekologicznym. Całość pakowana jest do małej tuby zabezpieczonej z góry i z dołu plastikowymi zaślepkami.

Tak wygląda mapa po otwarciu pudełka
A o to plakat zamknięty w ramce

Zatrzymaj wspomnienia… Mapa gwiazd w najważniejszych momentach życia

Zbliżające się walentynki, rocznica ślubu, zaręczyny, dzień kobiet a może narodziny dziecka? Okazji jest wiele by je celebrować i o nich pamiętać. Jak? Zobacz jaki był układ gwiazd w tym najważniejszym dla Ciebie dniu, zatrzymaj go na dłużej i spraw niespodziankę bliskiej Ci osobie.

Czytaj dalej Zatrzymaj wspomnienia… Mapa gwiazd w najważniejszych momentach życia

Spadające gwiazdy w listopadzie i grudniu. Kiedy najlepiej oglądać spadające gwiazdy?

Obserwowanie spadających gwiazd to zajęcie dostarczające niezapomnianych wrażeń. Kojarzy się ono głównie z latem, kiedy niebo wydaje się być bardziej gwieździste niż w innych porach roku. Może cię zaskoczymy, ale roje meteorytów można podziwiać przez większość roku. Zapoznaj się z naszym artykułem, a dowiesz się, co na niebie czeka na nas w listopadzie i grudniu.

Czytaj dalej Spadające gwiazdy w listopadzie i grudniu. Kiedy najlepiej oglądać spadające gwiazdy?